Spektakle, przedstawienia
wakacje86df1663d37360758b0792d2fca9e7d8.jpg

Wakacje Don Juana Autor sztuki: musical na motywach "Mieszczanina szlachcicem” Moliera

Ocena:

Opis spektaklu

W Teatrze "Nowy Świat” trwają próby do musicalu "Wakacje Don Żuana", którego akcja toczy się w Hiszpanii, na Kubie i w Indiach. Teatr – jak to w czasach kryzysu – stoi na krawędzi bankructwa, dyrektor Gabarini powierza więc główną rolę amatorowi,  właścicielowi fabryki gwoździ – Prezesowi Karolowi, który daje pół miliona na premierę musicalu pod warunkiem zagrania w nim głównej roli. Czeka go jednak niełatwe zadanie: musi poradzić sobie z jednej strony z niesforną bracią teatralną – inspicjentami, choreografami, korepetytorami, reżyserami, którzy chcą Bóg wie czego od biednego biznesmena – zaś z drugiej z własną rodzinką, podejrzliwie spoglądającą na kaprysy Karola, które mogą skończyć się bankructwem dającego im utrzymanie przedsiębiorstwa.

Krzysztof Korwin Piotrowski, autor libretta "Wakacji Don Żuana" i kierownik artystyczny Gliwickiego Teatru Muzycznego, zatroszczył się, by uważny widz rozpoznał w sztuce wiele odniesień do dwóch dramatów Moliera: "Mieszczanina szlachcicem" oraz "Don Juana". Zamiast losów bogatego mieszczanina Pana Jourdain, marzącego o dostaniu się do wyższych sfer, widz GTM będzie oglądać Prezesa, który marzy o artystycznej sławie i wciela się na scenie w Don Żuana, przeżywając przy tym wiele trudnych i zabawnych sytuacji. Teksty piosenek do "Wakacji…" napisał Michał Rusinek, krakowski poeta, autor popularnych wierszy dla dzieci i limeryków, znany również jako sekretarz Wisławy Szymborskiej, a muzykę skomponował Marek Kuczyński, wzięty kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Reżyserii musicalu podjęła się Anna Polony, największa dama krakowskiego teatru, zaś wystąpią w nim soliści i aktorzy Gliwickiego Teatru Muzycznego, m.in. Wioletta Białk, Małgorzata Długosz, Jolanta Kremer, Anita Maszczyk, Michał Musioł i Jerzy Gościński.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Wakacje Don Juana (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wakacje Don Juana.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wakacje Don Juana (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wakacje Don Juana (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wakacje Don Juana (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wakacje Don Juana (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).
Ostatnio czytane
Szalone noÅźyczki Teatr Kwadrat
Spektakl "Szalone nożyczki" po raz 1000. na scenie Teatru Kwadrat [FOTO]

Przedstawienie od 20. lat nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat, ciesząc się niesłabnącą popularnością.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.