Dzieje się - Literatura

Konkurs na scenariusz sztuki teatralnej

2007-04-05 11:29:21 | Gliwice

 Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej ogłasza otwarty konkurs na scenariusz
sztuki teatralnej na podstawie powieści Horsta Bienka pt. "Pierwsza polka".


Termin składania prac - do 31 maja br.

Gliwice pozostały na zawsze miastem dzieciństwa Horsta Bienka - dzieciństwa spędzonego w wielokulturowym otoczeniu polsko-niemieckiego pogranicza. Będąc już dojrzałym pisarzem, Bienek potrafił w wyjątkowy sposób odtworzyć atmosferę, dźwięki a nawet zapachy miasta swego dzieciństwa - nieistniejącego już w dawnej formie Gleiwitz, położonego na dalekich rubieżach dawnego państwa niemieckiego. Miasta, w którym przez
długi czas było się "u siebie" niezależnie od tego, jakim językiem mówiło się na co dzień i jaką świątynię się odwiedzało. O atmosferze i ludziach tej polsko-niemiecko-żydowskiej aglomeracji z okresu międzywojnia oraz burzliwych wydarzeniach początku II Wojny Światowej, będących początkiem
końca dawnego Gleiwitz, opowiada m.in. najsłynniejsza powieść Horsta Bienka "Pierwsza polka". 

Poprzez ogłoszony konkurs organizatorzy chcą dotrzeć do utalentowanych scenarzystów, którzy podejmą próbę przeniesienia tej wielowątkowej opowieści o ludziach i ulicach na język teatru. Zwycięski scenariusz zostanie zaadaptowany na potrzeby sztuki teatralnej, którą Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zamierza wystawić we współpracy z reżyserem przy udziale młodych utalentowanych adeptów sztuki teatralnej. Na autora wybranego scenariusza czeka również oferta współpracy przy powstawaniu spektaklu oraz honorarium autorskie.

Prace należy przesłać pocztą lub oddać osobiście w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej przy ul. Rybnickiej 27 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2007 r. Koperty powinny być opatrzone dopiskiem "Pierwsza polka" oraz przydomkiem autora. W osobnej kopercie, opatrzonej tym samym przydomkiem autora, należy złożyć swoje dane osobowe (imię i nazwisko, adres, telefon i mail do korespondencji). 

Szczegółowe informacje: Katarzyna Sekuła, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice, tel. (0-32) 232 49 02 wew. 105, fax (0-32) 232 49 01; e-mail: katarzyna.sekula@haus.pl


Słowa kluczowe: konkurs na scenariusz
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Olga Tokarczuk
Przed nami 10. Festiwal Góry Literatury [Program]

Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży.

Targi KsiąÅźki Empiku
Wystartowały Targi Książki Empiku 2024 - mamy program spotkań autorskich

Jakie atrakcje czekają na miłośników czytania?

Międzynarodowy Festiwal Kryminału
Znamy program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2024

Co takiego w tym roku czeka nas podczas kryminalnego tygodnia w stolicy Dolnego Śląska?

Polecamy
Oto autorzy nominowani do Nagrody Nike 2019

Wśród wyróżnionych znalazły się książki reporterskie, powieści i jedna biografia.

Spotkanie autorskie z Edytą Brzozowską [Relacja + FOTO]

Autorka książki "Profesor Dębski. Lekarz od cudu życia" spotkała się z czytelnikami we Wrocławiu.

Polecamy
Ostatnio dodane
Olga Tokarczuk
Przed nami 10. Festiwal Góry Literatury [Program]

Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży.

Targi KsiąÅźki Empiku
Wystartowały Targi Książki Empiku 2024 - mamy program spotkań autorskich

Jakie atrakcje czekają na miłośników czytania?

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.