Wiadomości - Artykuły

Zbliża się Śląski Bal Panamski

2018-12-04 14:19:47 | Gliwice

22-27 stycznia 2019 odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. Nie wszyscy będą mieli możliwość wybrania się w tym czasie do Panamy. Dla osób, które chciałyby duchowo połączyć się z rówieśnikami uczestniczącymi w Światowych Dniach Młodzieży, powstała alternatywa - Śląski Bal Panamski. Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia 2018 w Gliwicach.

Śląski Bal Panamski

Msza święta, korowód panamski ulicami Gliwic oraz całonocny bal w Arenie Gliwice, podczas którego uczestnicy przeniosą się bezpośrednio na Światowe Dni Młodzieży w Panamie to program Śląskiego Balu Panamskiego. Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia, czyli w tym samym czasie, w którym młodzież z całego świata spotka się z papieżem Franciszkiem w Panamie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Ambasador Panamy w Polsce, Prezydent Miasta Gliwice, Biskup Gliwicki oraz Rektor Politechniki Śląskiej.

"2 kwietnia 2016 r., na około sto dni przed Światowymi Dniami Młodzieży w Polsce miała miejsce pierwsza w Polsce Studniówka ŚDM. 300 młodych ludzi spotkało się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, aby wspólnie modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a następnie świętować poprzez zabawę. Kilka miesięcy potem, a dokładnie 12 listopada odbyła się kolejna edycja tej imprezy – tym razem na terenie katowickiej kopalni, w Szybie Wilson. Celem tych wydarzeń było przedstawienie Kościoła jako żywej i radosnej wspólnoty młodych ludzi, nie wstydzących się swojej wiary, a także promocja zabawy bezalkoholowej wśród młodzieży na Śląsku. Oba wydarzenia odbiły się głośnym echem w całej Polsce" - mówi Marceli Łyczko, jeden z organizatorów Śląskiego Balu Panamskiego.

Kontynuując to dzieło, młodzież diecezji gliwickiej przy współpracy z miastem Gliwice oraz Fundacją "Silesia Pro Europa" organizuje kolejne takie wydarzenie - tym razem na jeszcze większą skalę. Przewidywana liczba uczestników to około pół tysiąca młodych, którzy 26 stycznia spotkają się na wspólnej modlitwie w kościele św. Michała Archanioła w Gliwicach, po której w radosnym korowodzie, ulicami Gliwic przejdą do Areny Gliwice, gdzie na godzinę 20:00 zaplanowane jest rozpoczęcie całonocnej zabawy bezalkoholowej prowadzonej przez znanego katolickiego wodzireja - Pawła Jagodzińskiego.

"W tę noc będziemy chcieli połączyć się duchem z młodymi, którzy będą na spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Przygotowujemy szereg atrakcji dla uczestników Śląskiego Balu Panamskiego, żeby mogli oni poczuć klimat tego wydarzenia" - wyjaśnia Marceli Łyczko.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Gliwicki, Prezydent Miasta Gliwice, Ambasador Panamy w Polsce oraz Rektor Politechniki Śląskiej.

Śląski Bal Panamski

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Światowe Dni Młodzieży, ŚDM, Panama
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
katedra Notre Dame
Paryska katedra Notre Dame w ogniu [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia płonącej katedry Notre Dame w Paryżu.

kara śmierci
Kara śmierci na świecie coraz mniej popularna

Odnotowano znaczący spadek liczby egzekucji.

Egzaminy gimnazjalne bez strajkujących nauczycieli w komisjach [FOTO]

Mimo odbywającego się strajku, udało się sformować zespoły nadzorujące i przeprowadzić egzaminy. Oto jak to wyglądało!

Polecamy
Oto nominowani do Wiktorów 2012
Oto nominowani do Wiktorów 2012

Jarosław Kuźniar, Marcin Prokop, Krzysztof Ibisz, Tomasz Lis, czy Łukasz Jakóbiak - portal Wirtualnemedia.pl opublikował listę nominowanych do Wiktorów 2012.

Katowice Tattoo Konwent za nami! [ZDJĘCIA]
Katowice Tattoo Konwent za nami! [ZDJĘCIA]

Festiwal tatuażu gromadzi co roku wiernych fanów sztuki tatuowania.

Ostatnio dodane
katedra Notre Dame
Paryska katedra Notre Dame w ogniu [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia płonącej katedry Notre Dame w Paryżu.

kara śmierci
Kara śmierci na świecie coraz mniej popularna

Odnotowano znaczący spadek liczby egzekucji.

Konkurs Ziaja