Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Dla dyrektora opery w Clevelend wrześniowy wieczór 1934 roku to wielki dzień: w galowym przedstawieniu Otella główną partię zaśpiewać ma Tito Merelli, światowej sławy włoski tenor. Jego gościnny występ powinien zapełnić kasę teatru, a sama opera dzięki niemu może dostać się do grona najbardziej prestiżowych instytucji w kraju. Tito przyjeżdża, ale nieprawdopodobny zbieg rozmaitych okoliczności sprawia, że tuż przed występem pada martwy na hotelowe łóżko. Grozi to katastrofą wszystkim przedstawicielom operowego światka Clevelend: cholerycznemu dyrektorowi Saundersowi, jego młodziutkiej i spragnionej romantyczno-seksualnych przygód córce Maggie, seksownej i pragnącej dzięki Merelliemu wyrwać się Clevelend primadonnie Dianie, Pani Prezes tutejszego Towarzystwa Przyjaciół Opery Julii, ba!, nawet hotelowemu boyowi-melomanowi. Sytuację może uratować tylko Max, nieśmiały asystent Saundersa i narzeczony Maggie, niezrealizowany śpiewak-amator...

Dajcie mi tenora! to przezabawna komedio-farsa, od premiery w 1986 roku (Milford w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych) grana na scenach całego świata. Z broadwayowskiego afisza zeszła po 476 przedstawieniach, zdobywając dwie nagrody Tony (za najlepszą reżyserię i dla najlepszego aktora). Na londyńskim West Endzie wyprodukował ją sam Andrew Lloyd Webber. W Polsce grano ją w trzech teatrach.

W Gliwickim Teatrze Muzycznym w Dajcie mi tenora! występują nasi soliści-śpiewacy. Tym właśnie produkcja ta różni się od dotychczasowych polskich inscenizacji, gdzie śpiewaków grali aktorzy dramatyczni, a arie, będące częścią sztuki, wykonywane były z playbacku. W Gliwicach jedynie jako tytułowy tenor (nie wykonujący żadnych arii), występuje aktor (Wiesław Sławik z Teatru Śląskiego w Katowicach), pozostałe role grają prawdziwi śpiewacy.

Dajcie mi tenora! wyreżyserował Marcin Sławiński - najlepszy polski reżyser komedii i fars. Tekst sztuki przełożyła Elżbieta Woźniak - tłumaczka większości fars wystawianych w Polsce, m. in. sztuk Raya Cooneya. Warto podkreślić, że Dajcie mi tenora! to pierwsza produkcja komediowa Gliwickiego Teatru Muzycznego, który dzięki temu spektaklowi poszerza swój repertuar o kolejny teatralny gatunek.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Dajcie mi tenora! (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Twórcy spektaklu

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Dajcie mi tenora!.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Dajcie mi tenora! (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Dajcie mi tenora! (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Dajcie mi tenora! (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Dajcie mi tenora! (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).
Polecamy
Ostatnio czytane
tanie bilety do teatru dla studentÃłw Och-Teatr i Teatr Polonia
Teatr Polonia i Och-Teatr dla studentów

Sprawdź, które bilety na spektakle są objęte ofertą do studentów.

Kazio Sponge Talk Show. Reaktywacja - recenzja festiwalowa

O czym myśli Kazio? Sprawdź, co tym razem przygotował sepleniący bohater!

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.