Nasi podopieczni w grze

2008-09-16

W niedzielę 7. września ruszyły rozgrywki II Ligi hokeja na trawie w sezonie 2008/2009. Drużyna KKS Kolejarz Gliwice zremisowała w swoim pierwszym pojedynku 4:4.

Mecz Kolejarz Gliwice kontra Mustangi Michałkowice zapoczątkował nową kolejkę rozgrywek w hokeju na trawie w tym sezonie. Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Nasi podopieczni po imponującym prowadzeniu 3:1 do przerwy, ostatecznie zremisowali. Niedzielny mecz był jednocześnie pierwszym pojedynkiem, w którym zawodnicy Kolejarza Gliwice zagrali w nowych koszulkach z logo Bodyhelp.

Pierwsze spotkanie sezonu dostarczyło kibicom i zawodnikom wielu emocji od samego początku do końca. Po meczu drużyna Kolejarza może mówić o pechu i nieskuteczności pod bramką przeciwnika. Pojedynek bardzo dobrze ułożył się dla zawodników z Gliwic, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie 2:0. Wynik utrzymywał się do końcowych minut pierwszej połowy kiedy zawodnicy Mustangów zdobyli bramkę kontaktową. Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa spotkania, Kolejarz przeprowadził składną akcję i na kilka chwil przed zakończeniem pierwszej części meczu podwyższył prowadzenie na 3:1.

Druga połowa przebiegała pod dyktando prób ataków Mustangów i kontr ataków Kolejarza. Niestety zawodnikom z Gliwic brakowało skuteczności pod bramką przeciwnika i pomimo kilku stuprocentowych sytuacji na tablicy nadal widniał wynik 3:1. Stare powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tym razem znalazła zastosowanie. Drużyna Mustangów doprowadziła najpierw do wyniku 3:2, a następnie na kilka minut przed zakończeniem spotkania do remisu 3:3. Zawodnicy Kolejarza zaatakowali jednak jeszcze raz i na dwie minuty przed końcem meczu objęli prowadzenie 4:3.

W ostatnich sekundach meczu został podyktowany karny rzut rożny w półkolu Kolejarza, a że w tym czasie upłynął już czas meczu, był to ostatni fragment gry. Zawodnicy Mustangów uderzyli na bramkę Kolejarza i w ostatniej sekundzie spotkania zdobyli bramkę wyrównującą. Z jednej strony więc hokeiści Kolejarza mogą mówić o pechu, ale przy jednoczesnej liczbie niewykorzystanych sytuacji, remis jest efektem braku skuteczności pod bramką przeciwnika.

W sezonie 2008/2009 zespoły w drugiej lidze, wzorem lat ubiegłych, zostały podzielone na dwie grupy. Kolejarz Gliwice zagra w grupie 2 z zespołami: Mustangi Michałkowickie, Ósemka Tarnowskie Góry, Polonia Skierniewice. W kolejnym meczu 21. września KKS Kolejarz Gliwice podejmie Polonię Skierniewice. Tym razem liczymy na wygraną.