Kiepska passa Kolejarza

2008-10-20

W niedzielnym meczu 19. października drużyna sponsorowanych przez Arkanum hokeistów z Gliwic przegrała już drugi mecz z rzędu. Tym razem Kolejarz uległ zawodnikom Ósemki Tarnowskie Góry. W efekcie Gliwiczanie stracili drugie miejsce w tabeli.

Mecz pomiędzy liderem tabeli Ósemką Tarnowskie Góry, a pozostającym na drugim miejscu Kolejarzem Gliwice zapowiadał się bardzo interesująco. Obie drużyny przystąpiły więc do meczu zmotywowane ogromną chęcią zwycięstwa. Ostania wygrana Kolejarza z Ósemką zapowiadała triumf gliwiczan.

Pierwsze piętnaście minut było pokazem dobrej gry Kolejarza. Hokeiści z Gliwic atakowali raz lewą, raz prawą stroną, przy jednoczesnej skuteczności w defensywie, co powodowało ciągłe zagrożenie pod bramką Ósemki. Z biegiem czasu do głosu zaczęła dochodzić drużyna z Tarnowskich Gór. Mimo to, bramkarzowi z Gliwic udawało się zatrzymać kilka bardzo groźnych strzałów. Tarnogórzanie znaleźli w końcu drogę do bramki i po jednej z szybkich kontr, technicznym strzałem pokonali bramkarza Kolejarza. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie do ataku znowu ruszyła Ósemka, a hokeiści z Gliwic starali się przeszkadzać i wyprowadzać kontry. Niestety nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Gliwiczan. W akcjach Kolejarza brakowało dokładności, przyjęcia piłki i skuteczności pod bramką. Zawodnicy Ósemki potrafili dobrze wykorzystać mankamenty przeciwnika i wkrótce udokumentowali to bramką, podwyższając wynik spotkania na 2:0. Bramka lekko podcięła skrzydła drużynie Kolejarza. Do końca meczu pozostawało jednak wciąż sporo czasu i Gliwiczanie po chwili ruszyli ponownie do ofensywy. Ten dzień jednak nie należał nich. Proste błędy popełniane na połowie przeciwnika uniemożliwiały przeprowadzenie składnej akcji. W końcówce spotkania ponownie uderzyła drużyna z Tarnowskich Gór podwyższając wynik na 3:0 i dokumentując lepszą grę na przestrzeni całego meczu.

Hokeiści Kolejarza zagrali chyba najsłabszy mecz w sezonie i stracili drugie miejsce w tabeli na rzecz Mustangów, którzy wysoko wygrali z Polonią Skierniewice. Do zakończenia rundy jesiennej Gliwiczanom pozostał jeszcze mecz z Mustangami Michałkowickimi, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Siemianowicach Śląskich. Porażki w dwóch ostatnich meczach spowodowały, że nasi podopieczni muszą najbliższy mecz z bezpośrednim rywalem w tabeli wygrać, żeby odzyskać drugie miejsce i spokojnie czekać na rozgrywki wiosną.