Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Debiut bez wygranej

2009-09-14

 Nie udało się gliwickim Lwom zakończyć zwycięstwem debiutanckiego sezonu w Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II.

W rozegranym w niedzielę 13 sierpnia w Zawierciu meczu ostatniej kolejki sezonu regularnego występujący w roli gospodarzy Gliwice Lions ulegli Kraków Tigers 20:54. Tigers, którzy pozostają jedyną niepokonaną drużyną w obu ligach PLFA czeka teraz niemal miesiąc odpoczynku, na boisko wrócą bowiem dopiero 11 października, na mecz półfinałowy. Lions zakończyli już tegoroczny występ w PLFA II - z dwoma zwycięstwami i czterema porażkami zajęli 5. miejsce w liczącej siedem zespołów Grupy Południowej.

Choć gliwiczanie przystępowali do niedzielnego spotkania bez nadziei na awans do fazy play-off, część optymistów zapewne liczyła, że Tygrysy, które zapewniły już sobie zwycięstwo w dywizji i odpoczynek w I rundzie play-off, dadzą pograć dublerom, co otworzy szansę przed walecznymi Lwami. Tymczasem paradoksalnie to w pierwszej, gdy trener Michał Truszkowski desygnował na boisko pierwszy skład, Lions wciąż trzymali bliski kontakt z rywalami. Ozdobą tej części gry były przyłożenia po akcjach powrotnych niemal przez całe boisko, dla obu drużyn.

Od kolejnego przyłożenia po akcji powrotnej, tym razem autorstwa najskuteczniejszego w niedzielę (trzy przyłożenia) rozpoczęła się trzecia kwarta meczu i wydaje się, że to zagranie zaważyło na tym, że ostatecznie to Tygrysy okazały się lepsze od Lwów. Jeszcze tylko rozgrywający Lions Łukasz Bachman zdołał wbiec w pole punktowe rywali, ci zaś trzykrotnie zdobywali punkty po podaniach Jeremy'ego Woodalla.

Lwom za zakończony już dla nich sezon należą się wielkie brawa, spisali się bowiem najlepiej z piątki tegorocznych beniaminków, odnosząc dwa zwycięstwa. Przed Tygrysami, dla których - nie ma co ukrywać - powrót do PLFA I, z której spadli po ubiegłym sezonie jest planem minimum, poczynili już doń duży krok. By jednak zrobili kolejne, trener Michał Truszkowski musi mocno popracować nad koncentracją i spokojem swoich defensorów. Jeśli bowiem w play-offach formacja obrony Tigers będzie „łapać" tak dużo kosztownych kar, nadrobienie straconych jardów przyjdzie już dużo trudniej, niż z Lions. Torpedy Łódź, Mustangs Płock i Warsaw Spartans - te drużyny zajmą pierwsze trzy miejsca w Dywizji Północnej, ale kolejność rozstrzygnie się dopiero w weekend 19-20 września - to już doświadczone drużyny, które taką słabą mogą wykorzystać bez litości...

Gliwice Lions - Kraków Tigers 20:54 (0:0, 12:26, 0:14, 8:14)

II kwarta
0:8 przyłożenie Macieja Ginalskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Tomasza Wełny)
6:8 przyłożenie Krzysztofa Legierzyńskiego po 85-jardowej akcji powrotnej po wykopie
6:14 przyłożenie Artura Rospędzika po 15-jardowej akcji biegowej
12:14 przyłożenie Łukasza Bachmana po 3-jardowym biegu
12:20 przyłożenie Mieszko Łabuza po 80-jardowej akcji powrotnej po wykopie
12:26 przyłożenie Macieja Ginalskiego po 15-jardowym biegu

III kwarta
12:34 przyłożenie Macieja Ginalskiego po 80-jardowej akcji powrotnej po wykopie (podwyższenie za dwa punkty Robert Drobny)
12:40 przyłożenie Bartosza Wójcickiego po 3-jardowym podaniu od Jeremy'ego Woodalla

IV kwarta
20:40 przyłożenie Łukasza Bachmana po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Krzysztof Legierzyński)
20:48 przyłożenie Bartosza Wójcickiego po 12-jardowym podaniu od Jeremy'ego Woodalla (podwyższenie za dwa punkty Jeremy Woodall)
20:54 przyłożenie Dawida Rechula po 12-jardowym podaniu od Jeremy'ego Woodalla

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama