Forma / Zdrowie - Facet

Siłownia skrojona pod moje wymagania - jak wybrać najlepszy klub fitness w Gliwicach?

2018-10-23 09:11:26 | Gliwice

Z zachodu wciąż przychodzi do nas moda na piękną, szczupłą, wysportowaną sylwetkę. Korzystamy z tego, bo chcemy nie tylko wyglądać, ale i czuć się coraz lepiej. Poza modą, mamy również znacznie większą świadomość własnego ciała i tego, że wypracowane mięśnie, kondycja czy sprawność, przekładają się tak na zgrabną sylwetkę, jak i znacznie lepsze zdrowie. Jak wybrać siłownię, która spełni wszystkie nasze oczekiwania?

yoga w klubie fitnessCzas, miejsce i pieniądze

O ile jesteśmy zmotywowani, nie brakuje nam chęci, a szafa już pęka w szwach od sportowych ubrań i butów, o tyle znalezienie naprawdę dobrej siłowni, bywa trudne. Przeszkodą jest dla nas przede wszystkim czas i pieniądze. Karnety na siłowniach nie należą do najtańszych, a w tych największych centrach fitness, głównie w dużych aglomeracjach, niekiedy trzeba wiązać się z umową na cały rok. Teoretycznie taka opcja oznacza niższą cenę za miesięczny karnet, ale jeśli nam się nie spodoba lub z przyczyn niezależnych będziemy musieli zrezygnować, stracimy pieniądze.

Na niekorzyść działa czas, bo pracujemy w różnych godzinach, a nawet porach dnia. Do tego musimy doliczyć czas na dojazd i powrót z siłowni. Doby ubywa w tempie zastraszającym i okazuje się, że stajemy przed dylematem – z czego zrezygnować? Jeśli dokładnie przeanalizujemy własne potrzeby, oczekiwania, wymagania i możliwości, z tak powstałymi przeszkodami naprawdę możemy sobie poradzić, a fitness Gliwice, Kraków, Poznań, Warszawa czy jakiekolwiek inne miasto, na pewno będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Poznaj siłownię w Gliwicach

Przeznaczmy jeden lub dwa dni na zapoznanie się z różnymi siłowniami. Słuchajmy opinii stałych bywalców i znajomych, którzy korzystają z konkretnych punktów. Ich ocena w większości przypadków będzie rzetelna i prawdziwa, bo to w końcu nie pracownicy chcący reklamować, a uczestniczy zajęć i ci, którzy samodzielnie walczą o wymarzoną sylwetkę.

Niezależnie od tego, czy udajemy się na fitness Gliwice bądź do jakiekolwiek inne miasta, czy też interesuje nas siłownia Gliwice lub zlokalizowana w innych miejscach aglomeracji, musimy zwrócić uwagę na kilka elementów. Liczy się czystość łazienek i ogólna estetyka, a także podejście osób pracujących na recepcji, prowadzących zajęcia i trenerów. Niby to nie powinno być najważniejsze, ale jeśli inni będą na nas patrzeć wilkiem, higiena będzie pozostawiać wiele do życzenia, a trenerom będzie daleko do profesjonalizmu i przyjaznego kontaktu, zaczniemy unikać wizyt, a nie o to chodzi.

Na siłowni czy w klubie fitness Gliwice i każdym innym, musi być taka liczba sprzętu, by nie trzeba było stać w kolejce do wybranego. Nasz wybór musi paść na takie miejsce, gdzie znajdziemy sprzęt pozwalający wykonywać zaplanowane treningi. Z kolei oferta zajęć grupowych jest idealna dla osób, które nie czują się dobrze ćwicząc w pojedynkę. W tym wypadku trzeba zwrócić uwagę czy sala nie jest zbyt mała i przepełniona na każdych zajęciach, bo nici z przyjemności, i z należytych ćwiczeń.

Lokalizacja i dostępność karnetów

Rozważmy, w jakiej lokalizacji znajduje się dana siłownia. Najlepiej wybierać tę, która jest stosunkowo blisko domu. Z drugiej strony, jeśli o różnych porach zaczynamy czy kończymy pracę, dobrze jest znaleźć siłownię będącą po drodze, wtedy łatwiej wygospodarować czas na wizytę i zrobienie planowanego treningu.

Sprawdźmy, jakie karnety oferuje siłownia Gliwice lub inna, która nas interesuje. Idealnie, jeśli nie musimy wiązać się umową, albo mamy opcję jej wypowiedzenia. Poza tym pośród wielu siłowni, jak chociażby https://www.myfitnessplace.pl/kluby/gliwice-ul-lipowa-1-ch-forum/, znajdziemy różne opcje finansowania, zależnie od tego, czy chcemy się wiązać umową czy też nie, a może wolimy kupować wejścia jednorazowe, bo nie uczęszczamy na siłownię regularnie? Gdy jest wybór kilku różnych karnetów, z powodzeniem można je dopasować do własnych potrzeb, i oczywiście budżetu przewidzianego na taką usługę.

Z lokalizacją wiąże się jeszcze jeden aspekt, na który warto zwrócić uwagę – parking. Powinniśmy móc swobodnie zaparkować, nie martwiąc się o dodatkowe płatności za postój czy o bezpieczeństwo własnego auta. Uwagę zwróćmy również na godziny otwarcia siłowni czy klubu fitness. W dużych miastach coraz częściej możemy znaleźć kluby otwarte całodobowo. Choć większość preferuje godziny poranne lub popołudniowe, ewentualnie wieczorne na ćwiczenia, zdarza nam się pracować w godzinach, w których inni już dawno śpią. Chęć regularnego trenowania wymaga poświęceń, a całodobowa siłownia to nieoceniona pomoc w osiąganiu stawianych sobie celów.

Bezpieczeństwo wykonywania ćwiczeń

Każdy trening powinien być dla nas nie tylko efektywnie, ale i w pełni bezpiecznie przeprowadzony. Praca z trenerem personalnym może kosztować więcej, jeśli nie zawiera się w cenie kupowanego karnetu, ale jest warta tych kosztów. Nawet najprostsze i wydające się być banalnym ćwiczeniem, źle wykonane, nie sprzyja zdrowiu i podnosi ryzyko kontuzji. Nie bójmy się zatem pytać o kwalifikacje i doświadczenie tych, którzy mają pomóc nam w pracy nad sylwetką.

Wybór siłowni czy klubu fitness nie musi graniczyć z cudem i oznaczać horrendalnych wydatków. Obecna liczba powstających punktów tego typu, jest w stanie zadowolić najbardziej wymagających użytkowników.

Źródła:

https://www.myprotein.pl/blog/trening/silownia-dla-poczatkujacych/
https://www.wkondycji.pl/jak-wybrac-dobra-silownie/
https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/treningi/kulturystyka/jak-odroznic-dobra-silownie-od-zlej-aa-Vfod-7WNy-Bz9F.html
https://fitness.wp.pl/18703,jaka-silownie-wybrac
https://www.fabrykasily.pl/treningi/silownia-jak-wybrac-najlepsza

Artykuł Partnera

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: ćwiczenia, trening, najlepsza siłownia, gdzie trenować
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Z nałogiem papierosowym zmaga się duÅźa część. Jak skończyć z uporczywym uzaleÅźnieniem?
Sposoby na rzucenie palenia

Z nałogiem papierosowym zmaga się wiele ludzi. Jak skończyć z uporczywym uzależnieniem?

Arginina - właściwości i występowanie

Zobacz, w czym można znaleźć niezwykły związek chemiczny, który wspomaga regenerację organizmu po dużym wysiłku fizycznym i nie tylko.

Niesamowite zdolności związane z syndromem sawanta.
Szczególny stan umysłu, czyli zespół sawanta

Poznaj niesamowite zdolności związane z syndromem sawanta!

Polecamy
Potrawy z jajem, czyli jajka na różne sposoby!
Potrawy z jajem, czyli jajka na różne sposoby!

Zobaczcie proste przepisy na dania z jajek w całkiem nowej odsłonie!

Co powinniśmy zabrać na siłownię?
Co powinniśmy zabrać na siłownię?

Poza zapałem i samozaparciem powinieneś pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, które są niezbędne podczas treningu na siłowni.

Ostatnio dodane
Z nałogiem papierosowym zmaga się duÅźa część. Jak skończyć z uporczywym uzaleÅźnieniem?
Sposoby na rzucenie palenia

Z nałogiem papierosowym zmaga się wiele ludzi. Jak skończyć z uporczywym uzależnieniem?

Arginina - właściwości i występowanie

Zobacz, w czym można znaleźć niezwykły związek chemiczny, który wspomaga regenerację organizmu po dużym wysiłku fizycznym i nie tylko.