zmień miasto

Dzień Otwarty na Politechnice Śląskiej

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej odbędzie się w Gliwicach 8 kwietnia. Spotkanie dla tegorocznych maturzystów i uczniów klas młodszych rozpocznie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ul. Konarskiego 18B o godz. 10:00. Zainteresowani poznają zasady rekrutacji i ofertę edukacyjną na najbliższy rok akademicki. Oprócz tego będą mieli możliwość odwiedzenia wybranych wydziałów Politechniki Śląskiej, porozmawiania ze studentami i pracownikami uczelni.

Podczas Dnia Otwartego przystępujący w tym roku do egzaminu dojrzałości uczniowie szkół średnich oraz młodsi będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017. Dowiedzą się m.in. jakie kierunki studiów – technicznych oraz nietechnicznych – proponuje 18 jednostek Politechniki Śląskiej, działających na terenie Gliwic, Katowic, Zabrza, Rybnika i Sosnowca. Uczestnicy spotkania poznają ogólne zasady rekrutacji na poszczególne kierunki studiów i upewnią się, jakie przedmioty zdawać na maturze, by wziąć udział w procesie rekrutacyjnym na Politechnikę Śląską. Oprócz tego będą mieli okazję odwiedzić wybrane wydziały zlokalizowane na ternie gliwickiego kampusu, porozmawiać ze studentami i wykładowcami, poznać zaplecze laboratoryjne i przekonać się jak na co dzień funkcje jedna z największych uczelni technicznych w Polsce. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się także z efektami prac studenckich kół naukowych działających na uczelni oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w uczelnianej fotobudce.
 
Ramowy harmonogram Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej:

•    10:00 – oficjalne powitanie i rozpoczęcie Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej przez władze uczelni (aula A)
•    10:10 – prezentacja oferty edukacyjnej Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017 (aula A)
•    10:40 – omówienie procesu rekrutacji na studia (aula A)
•    11:00 – spotkania na stoiskach informacyjnych z przedstawicielami wydziałów (parter) oraz studenckich kół naukowych działających na Politechnice Śląskiej (I piętro)
•    12:00 – zwiedzanie wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (I tura)
•    13:00 – zwiedzanie drugiego wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (II tura)
•    14:00 – zakończenie.
Od osób chcących wziąć udział w Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. W razie pytań związanych w wydarzeniem prosimy o kontakt z Działem Promocji Politechniki Śląskiej, pisząc na adres: promocja@polsl.pl lub telefonicznie pod nr. 32 237 19 69.

Link do wydarzenia na Facebooku:
 https://www.facebook.com/events/575062872660172/

Link do strony rekrutacyjnej uczelni:
www.rekrutacja.polsl.pl

Link do informatora dla kandydatów na studia na rok akademicki 2016/2017:
http://rekrutacja.polsl.pl/Documents/Informator_dla_Kandydatow.pdf

 

ip

Ciekawe artykuły
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama