Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

„Nora” Ibsena to opowieść o samotności, pragnieniu i niemożności stworzenia satysfakcjonujących relacji. Pięcioro bohaterów buduje swoje życie w oparciu o własne wyobrażenia i oczekiwania wobec pozostałych. Relacja Nory i Torvalda nie jest szczera, małżonkowie patrzą na siebie poprzez pryzmat wyobrażeń na temat drugiej osoby, nie starają się poznać naprawdę. Dług zaciągnięty przez Norę w przeszłości jest punktem wyjścia do odkryć bohaterów na temat świata oraz samych siebie.

Skandynawska opowieść o kobiecie, która z miłości do męża zaciągnęła dług, może rezonować dziś w naszej rzeczywistości. Kwestie idealizowania kochanej osoby, braku przestrzeni do realnego spotkania, trudności w rozmowie o finansach są problemami ponadczasowymi. Błędne wyobrażenia na temat drugiej osoby mogą prowadzić do tragedii. – Judyta Berłowska, reżyserka spektaklu.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Henryk Ibsen, Nora.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Henryk Ibsen, Nora (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Henryk Ibsen, Nora (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Henryk Ibsen, Nora (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Henryk Ibsen, Nora (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Henryk Ibsen, Nora (Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice).
Ostatnio czytane
Tragiczna historia pomnika Stalina najnowszą premierą Wrocławskiego Teatru Lalek [FOTO]
Tragiczna historia pomnika Stalina najnowszą premierą Wrocławskiego Teatru Lalek [FOTO]

"Pomnik" to przedstawienie oparte na reportażu z książki Mariusza Szczygła. Zobacz zdjęcia z próby!

"Dziady" zwyciężyły w pierwszej edycji Konkursu "Klasyka Żywa"
"Dziady" zwyciężyły w pierwszej edycji Konkursu "Klasyka Żywa"

28 listopada 2015 ogłoszono werdykt pierwszej edycji Konkursu "Klasyka Żywa". Zwyciężyły Mickiewiczowskie "Dziady" w reżyserii Michała Zadary. Wręczenie nagród 4 grudnia 2015 w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!