Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Henryk Ibsen, Nora

Henryk Ibsen, Nora

(Teatr Miejski w Gliwicach , Gliwice)

Henryk Ibsen, Nora
 

Opis spektaklu

„Nora” Ibsena to opowieść o samotności, pragnieniu i niemożności stworzenia satysfakcjonujących relacji. Pięcioro bohaterów buduje swoje życie w oparciu o własne wyobrażenia i oczekiwania wobec pozostałych. Relacja Nory i Torvalda nie jest szczera, małżonkowie patrzą na siebie poprzez pryzmat wyobrażeń na temat drugiej osoby, nie starają się poznać naprawdę. Dług zaciągnięty przez Norę w przeszłości jest punktem wyjścia do odkryć bohaterów na temat świata oraz samych siebie.

Skandynawska opowieść o kobiecie, która z miłości do męża zaciągnęła dług, może rezonować dziś w naszej rzeczywistości. Kwestie idealizowania kochanej osoby, braku przestrzeni do realnego spotkania, trudności w rozmowie o finansach są problemami ponadczasowymi. Błędne wyobrażenia na temat drugiej osoby mogą prowadzić do tragedii. – Judyta Berłowska, reżyserka spektaklu.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama